Nagyon nehéz egy ilyen témájú könyvet olvasni (és aztán írni róla), mert a holokauszt az a téma, ami megfacsarja az ember szívét. Még akkor is ha nincsen közvetlen kapcsolatom ezzel az egésszel (nem élte át egyetlen hozzátartozóm ezt a borzalmat), de a történelem ezen szeglete nem megkerülhető. És szerintem nem is szabad megkerülni. Erről elmélkedtem nemrég a Miért olvasom holokausztról szóló könyveket? posztomban, ahol Wendy Holden könyvét is megemlítettem. Mert nagyon fontos és érzékeny témát dolgoz fel, avagy borzalmasabb dolgot nem tudok annál elképzelni, mint várandósként bekerülni az Auschwitzban található haláltáborba. Három rendkívül erős nő harcáról szól a Túlélőnek születtünk című könyv, ami nemrég jelent meg a Maxim Kiadónál.
A januári Fantasy hősnők névre hallgató doboz után újabb Book a Sloth Club (BASC) csomagom érkezett, így februárban is bontogathattam Magyarország első könyves meglepetés dobozát. A Mágikus lények névre hallgató dobozban sok szuper dolog lapult, így ha érdekel, hogy mi volt a dobozban, akkor olvass tovább. Ha te még nem kaptad kézhez a saját dobozodat, akkor vigyázat, SPOILEREK jönnek!
Már nem egy meglepi doboz landolt nálam, az első egy Pixibox volt még évekkel ezelőtt, de a Krémámánia előző dobozának is örültem (nem nyugi, nem megyek át beauty blogra!) és a könyves meglepetés dobozok is terjednek. A Book a Sloth dobozról már sokszor írtam (ZAKKANT10 kóddal te is szerezhetsz 10%-ot a márciusi dobozból most szombaton, ha rendelsz), de most egy másik különleges dobozról szeretnék szót ejteni. Hiszen van könyves vonatkozása, és ez tök jó dolog!
A svéd életstílust a Lagom szóval lehet jellemezni, amelynek alapelveit követve boldogabb és kiegyensúlyozottabb életet lehet élni. A Bookline könyvek gondozásában jelent meg Ann Brones kötete, ami pont ezt a témát járja körbe és a címe egyszerűen csak annyi: Lagom. Ha a Blogturné Klub három bloggerével tartasz, akkor te is többet megtudhatsz arról, hogy mit is takar ez a kifejezés és még egy játékon is részt vehetsz, melynek végén tiéd lehet a kiadó által felajánlott három könyv egyike.
Újra témát vetettünk fel, amiben arról meséltünk, hogy milyen könyvek vannak, amikből viszonylag nagyobb mennyiséget olvastunk már el, mert érdekelt a téma, mert szeretjük azt a műfajt, vagy odáig vagyunk azokért a helyszínekért, esetleg azért a korért. Van aki az Angliában játszód történeteket szereti, van aki odáig van a szerelmi háromszögekért, vagy csak fantasyket olvas. Ez a mostani ajánló jó tág témakör és sokat gondolkoztam rajta én is, hogy mi az, amiből sokat olvastam már el. Ifjúsági regény? Persze, volt pár, de ez túl tág fogalom. Esetleg romantikus? De milyen? Vegyesen olvasom ezeket is, néha tetszenek, néha nem. Egy valami van ami viszont belemotoszkált a fejembe, és ezek a holokauszt témával foglalkozó könyvek. Végiggondoltam, hogy az elmúlt évek alatt hány és hány ilyen könyvet olvastam, és úgy gondolom, hogy erről írok. Mert erről is beszélni kell!
(A fenti kép egy jogtiszta fotó a Pexels.comról, és a Birkenau-Auschwitz tábort ábrázolja, ahol a legtöbb zsidót végezték ki a II. világháborúban)