Az előző Dennis Lehane könyv (Az éjszaka törvénye) sajnos csalódás volt, így kicsit félve futottam neki a kedvenc íróm új regényének, ami egy önálló történet. Én, aki a Kenzie és Gennaro sorozatán szocializálódtam, örültem volna, ha végre a számomra ismerős, és szimpatikus szereplőkhoz nyúl az író, de hát Lehane nem igazán azt akarja, amit a rajongók. Az Egymásba veszve viszont szerencsére jobban tetszett, mint az Éjszaka törvénye, ám még mindig elmarad a kegyetlen bostoni alvilágról szóló könyvektől.
Mától játsszák a mozik David Leviathan nagysikerű young adult regényéből készült filmet, én pedig stílusosan a mai napon kezdtem bele a Nap nap után című könyvbe és természetesen filmvásznon is nagyon kíváncsi vagyok majd erre a nem mindennapi történetre. Ha velem tartasz akkor egy villámgyors nyereményjátékban páros mozijegyet nyerhetsz a filmre, amit bármelyik Cinema City moziban megnézhetsz.
Úgy látszik mostanság valahogy a szomorú, vagy éppen a nagyon mély témák kerülnek előtérbe a kis klubbunkban (előzőleg én speciel a holokauszt könyvélményeimről írtam, de nemrég végig vettük az erőszakról szóló könyveket is. A mostani legújabb téma a gyász és a gyászfeldolgozás volt, ami többféleképpen is körbe lehet járni. Lássuk én hogyan értelmeztem a témát!
UI: Ti is nyugodtan folytathatjátok a blogon ezt a témát, legyetek utóvéd és csatlakozzatok!
Az Insomnia Könyvek újabb new adult különlegességet hozott a magyar olvasóknak. Leisa Rayven nagysikerű Starcrossed sorozatának első része a Hitvány Rómeó a hetekben jelent meg és máris elvarázsolt mindenkit. Egy intenzív szerelmi történet turnéjára hívunk mindenkit, ahol a Blogturné Klub hét bloggere mesél Ethan és Cassie szerelméről kétnaponta március 5. és 17. között.
Mindig meglepődök milyen vicces helyzeteket generál az élet. Még el sem kezdtem olvasni a könyvet, de máris azonosultam vele. Én is ragadozóvá váltam. Amikor megláttam az beharangozó előzetest az idén érkező filmről egyből tudtam el kell olvasni még moziba kerülés előtt. Így is tettem, gyorsan megnéztem mivel is van dolgom. Összesen 4 könyvbe sikerült sűríteni a hőseink kalandozásait a nagy vadászmezőn, ahol hatalmas kerekeken száguldozó városok vadásznak a jóval kisebb áldozataikra. Mindezt persze pár ezer évvel mostani földi időnkhöz képest. Kérdem én, ki ne akarna egy ilyen kalandba kezdeni?
Eddig viszonylag egyeduralkodó volt a Book a Sloth Club, hiszen már november eleje óta (ha nem számoljuk a tesztdobozt) küldi havonta a megrendelőinek a könyves meglepi dobozokat, ám most három új szereplő is belép a piacra. Én személy szerint örülök a versenyhelyzetnek, mert ez mindig inspirálóan hat, mi könyvmolyok pedig dúskálhatunk majd a könyves meglepi dobozokban. Nem hiába, külföldön is nagyon sok féle doboz és cég létezik, akik ezzel foglalkozik, és végre Magyarország is felveheti ezekkel a versenyt. Lássuk az új dobozokat, és az infókat róluk.