Mindig kicsúszok a hónapból, mert annyi minden történik hóközben, hogy csak gyűlnek és gyűlnek a kiszemelt könyvek, de sosem jutok a listám végére. De most! Közeleg a karácsony, a könyvkiadók egyre több és egyre jobb könyveket adnak ki úgyhogy megint van miből szemezgetni és igencsak hosszú a listám. Lássuk az októberi kedvenceimet témakörök szerint bontva, a megjelenések a molyról származnak, a könyvek címe pedig kattintható és megvásárolható/előjegyezhető.
Mario Escobar könyve a legnehezebb témát dolgozza fel egy igaz történeten alapuló napló alapján. Helene Hanemann szavain keresztül megismerhetjük az auschwitzi haláltábor mindennapjait, és a kegyetlenségeiről elhíresült Mengele doktorral is találkozhatunk. A Blogturné Klub 8 bloggerre is visszarepült a történelem kegyetlen helyszínére, hogy megismerje az egykori történeteket, amikről nehéz olvasni is.
Tarts velünk te is a turnén, aminek a végén te is megnyerheted az Auschwitzi bölcsődal című könyvet a Kossuth Kiadó jóvoltából.
Előre szólok, ez egy nosztalgikus poszt lesz de nézzétek el nekem! A mostani témázásra ugyanis a könyvtárak és a könyvtárazás került terítékre, és hát miről is lehetne mesélni, ha nem erről? Szerintem mindenkinek van egy sztorija a könyvtárról (főleg gyerekkorából), de sokan járnak még most is könyvtárba. Nem hiszitek? Tartottam egy gyors közvéleménykutatást a Twitteren, és érdekes dolgok derültek ki! Jah és meglepetés: a poszt miatt én is beiratkoztam újra egy könyvtárba, csak hogy legyen friss tapasztalatom!