Ashley Poston - Hét év távolság

8:31:00 PM


A Magnólia Kiadó jelentette meg Ashley Poston: Hét év távolság című regényét, mely egy varázslatos időutazásra visz, megmutatja hogyan találkozhat a múlt és a jelen a szerelem segítségével. Kövesd az állomásokat és a játék megfejtéséért cserébe meg is nyerheted ezt a megható, egyben felemelő történetet a kiadó felajánlásában.

Ashley Poston - Hét év távolság

Kiadó

Magnólia, 2024

Oldalszám

336

Fordító

Heinisch Mónika

Önálló kötet 


.

Fülszöveg


Megtörténhet, ​hogy átéled életed legrosszabb napját, és ki kell találnod, hogyan tovább. Clementine West számára a megoldást a munkájába való teljes beletemetkezés jelenti. Egy könyvkiadó sajtósaként gyakorlatiasan éli az életét, nem törődve az imádott nagynénjétől, Analeától tanult butaságokkal – például, hogy az életet jelentéssel kell megtölteni, vagy hogy kergesse a holdat. Clementine inkább két lábbal áll a földön, és óvja a szívét. Az elmúlt hat hónapban sikerült is neki. Aztán amikor beköltözik néhai nagynénje lakásába, és váratlanul egy idegent talál a konyhában – egy kedves tekintetű, délies akcentussal beszélő férfit, aki rajong a citromos pitéért –, meginog gondosan kitalált menekülési stratégiája. Ugyanis van valami a férfiban, aminek korábban képtelen lett volna ellenállni. És könnyen lehet, hogy most sem lesz képes. Csakhogy a férfi a múltban él. Egész pontosan hét évvel korábban. Clementine pedig hozzá képest hét évvel előrébb a jövőben. Hallotta a nagynénjétől, hogy a lakás egy hurok az időben, ahol egybefolynak a pillanatok, akár az akvarell színei. Ahogy azt is, hogy a szerelemben nem az idő számít – hanem az időzítés. Clementine pedig attól tart, hogy hét évvel elkésett.


Időutazós romantikus


Nagy zsánerem az idősíkokon átívélő romantikus történetek, így nem is volt kérdés, hogy Ashley Poston új regényét elolvasom, hiszen a szerző már meggyőzött a Halott romantikával. Az írónő maradt a jól bevált sablonnál: könyvkiadásban dolgozó szereplők, gyászfeldolgozás és romantika. Ez a kombináció nagyon erős, és mégsem sablonos - még ha elsőre valaki azt gondolná. A Halott romantikához képest most egy teljesen más helyzetet kaptunk, amiben a két főszereplőnk Clementine és Iwan mozog. 

Clementine New Yorkban él, és egy menő könyvkiadó PR osztályának kisfőnöke. Jól megy a munkája, imádja barátait, akik a kollégái is egyébként. Új szerzőket keresnek, sokat olvasnak, sajtóeseményekre járnak, könyvbemutatókat szerveznek, és a különböző szerzőik ügyes-bajos dolgait igazgatják. Clementine hét éve van a szakmában, akkor döntötte el, hogy ezzel foglalkozik, amikor visszatér nagynénjével egy európai nagy utazásról. Analea nagyon fontos volt a lány életében, ám a nagynéni sajnos fél éve már halott, Clementine pedig a Analea lakásában él, amit mindig is szeretett. Bár a lakás már nem emlékeztet Analea egykori stílusára, de mivel egy különleges otthonról van szó itt bármi megtörténhet. 

Analea sokszor mesélt már Clementine-nek arról, hogy a lakás egy időhurok, és képes arra, hogy a különböző évekből összehozzon embereket, de ezt a lány nem annyira hiszi el. Gyerekkorában sokszor vágyott rá, hogy ez megtörténjen, hiszen Analeával is megtörént, amíg ott élt, de szkeptikus is. Ám, amikor egyszer hazaér a munkahelyéről és ahogy belép a lakásba ott mindig úgy van, ahogy 7 évvel ezelőtt volt. A lány itt találkozik Iwan-nal a fiúval, aki egy nyárra kulcsot kapott Analeától, miközben ő európai vakációját tölti. Itt toppan be Clementine a saját idejéből, és ismerkedik össze Iwan-nal. Persze az elején azt hiszi, hogy a fiú betörő, de néhány pillanat után rájön, hogy a lakás és az időhurok viccelte meg. Clementine nem tudja, hogy meddig tart ez az állapot, de Iwan helyes, szimpatikus, és eltereli a gondolatait az életéről, a gyászáról és nem mellesleg a fiú nagyon jól főz. 

Kettejük kapcsolata egyre szorosabbá válik, ahogy ismerkednek, főznek, és sokat beszélgetnek. Ám Analea fontos szabályokat osztott meg a lánnyal, amire Clem úgy tűnik nem figyel eléggé (és most nem a cipőlevételre gondolok!) 

Első szabály: vedd le a cipőd az ajtónál. A második: soha ne ess szerelembe ebben a lakásban


Nehéz nem beleszeretni a hét évvel ezelőtti Iwan-ba, aki igazi álompasi. Fiatal, humoros, őszinte, kedves, előzékeny, érzékeny és olyan citromos pitét csinál, hogy abból mindenki elalél. Rengeteget beszélget Clem és a fiú a karrierről, az életről, az ételekről, és természetes Analeáról. A lány megnyílik a fiú előtt, és sok mindent megtud közben magáról, az életéről és a szerelemről is. 


Forrás: Pinterest



Mágikus realizmus könyvkiadói módra


Természetes a hét év és az idővonalak egy ponton összekapcsolódnak és Clementine újra találkozik a hét évvel ezelőtti Iwan-nal, akinek már nem is ez a neve, és jól menő séf, aki egy receptest könyv kiadása előtt áll. A lány meglátja a mostani fiút és az érzések, amik az egykori fiúhoz kötötték újra fellobbannak. De vajon Iwan elfelejtette már őt, hiszen az ő idősíkján hét évvel ezelőtt találkoztak és azóta se kereste meg? Vajon emlékszik még a fiú arra a nyárra a new yorki lakásban, ahol forróság tombolt, ahol Azta és Kurva a két galamb turbékolt a teraszon, és borozós főzős estéket tartott egy lánnyal, aki útikönyveket illusztrált a festményeivel? 

Miközben Clem újra megismerkedik Iwan-nal szóba kerül a séf könyvének kiadása is, amire külön marketing tervet tesz össze a csapat. Nagyon érdekes volt belelátni ezekbe a folyamatokba, imádom azok a regényeket, amik a könyvkiadásról szólnak, ebben Ashley Poston nagyon profi. És az egyik jelentnél felbukkan Benji is, akit a Halott romantikából ismerünk, és awwwwwww. Annyira jó volt olvasni ezt a részt! Nem spoilerezek többet, aki imádta őt az Halott romantikából (én!), az nagyon fog örülni ennek az apró morzsának a regényben. 

Imádtam a könyvkiadással kapcsolatos részeket, Clementine és barátai nagyon profik voltak a könyvek menedzselésében, de a könyvkiadás és a főzés mellett természetes itt is az érzelmeké a főszerep, Ashley Poston nagyon jó abban, hogy a fájdalmas érzéseket papírra vesse. Jelen esetben itt a gyászfeldolgozásról olvashatunk, és megismerhetjük Clem érzéseit is a szerelemről, párkapcsolatról, a kötődésről, a karrierjéről, és a jövőjéről. 

Nagyon érdekes volt az idősíkok problémája a könyvben, hiszen nem csak Clementine és Iwan élte ezt át, hanem egy másik pár is a regényben. Az ő történetük kicsit fájdalmas, de mindenképpen megindító volt olvasni. Sokat gondolkoztam azon, hogy amikor a horgonyhely egy lakás, akkor az idő, hogy halad, mi történik a másik Clementine-nel, és Iwan mikre emlékezett a jelenben a hét évvel ezelőtti kapcsolatából a lánnyal. Nagyon jók az ilyen történetek, mert csomó lehet rajta gondolkozni, agyalni, és belegondolni, hogy mi és hogyan történt az egyik helyzetben, az hogyan hatott a jövőre és így tovább. 








Értékelés: 5/4


Ashley Poston újra bebizonyította, hogy a szerelmi történetei nem ismernek korlátokat és megint egy olyan páros történetét mutatta be, akikkel nagyon is lehet rezonálni - legyen szó karrierről, családi kapcsolatokról, szerelemről vagy éppen a kötődésről. Clementine és Iwan olyan pár, akiknek lehet drukkolni, hogy a szerelmük beteljesüljön és elnyerjék a megérdemelt boldogságot, amiért olyan sokat küzdöttek. 

Azt egy picit sajnálom, hogy rögtön elején az éttermes résznél össze tudtam rakni a dolgokat, de még így is nagyon jó volt Ashley Poston regénye, mert rengeteg fontos témát dolgoz fel. Nagyon tetszett, hogy Clementine rengeteg mesél a motivációról, az élet céljairól, és általa egy igazán erős és fejlődő karaktert kaptunk. A hét évvel ezelőtti Iwan igazi cuki srác volt, nem lehetett kicsit beleszeretni olvasóként, de a későbbi énje más miatt volt szimpatikus. 

Imádtam ezt a különleges lakást, ami összehozta a különböző idősíkokat, és velük együtt embereket. Olvasás közben sokat agyaltam, hogy ezt hogyan lehet "kivitelezni" és mi történik a másik Clementine-nel a jelenben, de sok mindent megválaszol az írónő, így az időutazós történetek rajongóinak nem fog szerintem csalódást okozni ezt a regény. 

Sok olyan jelenet volt a regényben, ami emlékezetessé tette, de rengeteg nosztalgikus pillanatot is megosztott Clementine Analea-ról, akivel tényleg szoros kapcsolata volt. A regény folyamán az ő elvesztését dolgozza fel a lány, pont ezért is kapja "ajándékba" a lakástól, hogy visszautazhat hét évvel korábbanra, ahol a nagynénje még életben van. 

Volt némi szomorúság a regényben, de sok boldog pillanat is, amit a főleg az ételek, az utazás, és a könyvek iránti rajongás okoznak. Szerencsére olvasás közben szépen egyensúlyba került minden és pont ezért volt nagyon jó olvasni. Ashley Poston stílusa nagyon kellemes, szívmelengető dolgokról ír, úgyhogy nem lehet nem szeretni a főhőseit, és a történeteit 💛 


Vedd meg most!

Szerezd be a könyvet kedvezménnyel közvetlenül a kiadótól.

 


Nyereményjáték

A regény meghatározó jellemzője az idősíkok keveredése, mely népszerű téma a filmek között is. Találjátok ki a képek alapján a film illetve sorozat címeket! A feladat a szokásos, a megoldást írjátok be  a rafflecopter doboz megfelelő sorába.

Az én keresett sorozatom:

 



(Figyelem! A megfejtéseket elküldés után nem áll módunkban javítani. A nyertesnek 72 órán belül válaszolnia kell a kiértesítő e-mailre, ellenkező esetben új nyertest sorsolunk. A kiadó csak magyarországi címre postáz.)



a Rafflecopter giveaway 


A turnéban résztvevő bloggerek 


12.15 Zakkant olvas
12.17 Hagyjatok! Olvasok!
12.19 Utószó
12.21 Csak olvass!


Kövess a Facebookon, és az Instagramon a több tartalomért 👈💗 Csatlakozz a #mutimitolvasol csoportomhoz, és mutasd meg te is, hogy mit olvasol éppen! 



Ezeket is olvasd el

0 komment

Subscribe