Januári zárás - fókuszban a kiégés miközben dübörög a VCS

11:41:00 PM


Sosem csináltam még ilyen posztot, de vágjunk bele, így legalább az év összes könyvéről lesz egy kis szösszenet, mert blogbejegyzésekre néha nincs időm, és jó lenne, ha nem csak az instán mesélnék arról, hogy miket olvastam az adott hónapban, és hogyan is tetszettek. 

A 265 napos január sosem a kedvenc hónapom, de mivel még hajt az év eleji lendület (az olvasás fronton legalábbis) így három VCS-s könyvet is lehúztam a listáról, és egy igazán sokáig halogatott klassszikust is megpróbálok teljesíteni. 

A január dióhéjban 


Januárban 5 könyvet olvastam ki, egyet hagytam félbe, és egybe kezdtem bele még hónap végén. 4 könyvet szereztem be, ebből egy nagyon új megjelenés és egy viszonylag új, 2 használt könyv érkezett a magánkönyvtáram bővítése céljából, de ezekről később. 

Az év első könyv Ali Hazelwood Ez nem szerelem című könyve volt, ami kicsit fura volt a váltott szemszög mellett, de egyébént tetszett, és szórakoztatott. Szeretem Ali Hazelwood regényeit, eddig még egyikben sem csalódtam, és mindig várom, hogy érkezzen új olvasnnivaló tőle. Itt írtam róla bővebben.

Sophie Kinsella Kiégve regénye egy nagyon rossz időszakban talált meg, és egyszerűen nem tudtam azonosulni a főszereplővel, aki kiégéssel küzd. Elképesztően nyomasztott, hogy elbagatelizálják a regényben a kiégést, így nem tudtam belemélyedni. Lehet, hogy egy jobb időszakomban újra előveszem és lehet jól kacarászok rajta, de inkább fájdalmas volt, így nem erőltettem. 

Pedig hasonló témában íródott a Hygge szerelem is, amiben a férfi főhősünk van kiégve a nyomasztó pénzügyes munkájától és meglepő, hogy milyen változásokat eredményez benne az, hogy egy kicsit vidékre megy. A Hygge szerelem főszereplője Clara, aki Dániából érkezik ebbe a kedves kis vidéki faluba, ahol nagyjából egy kocsma van, és semmi más. Pedig egykoron virágzó boltok, és vállalkozások színesítették a helyet. Clara megérkezése után rögtön találkozik a kocsmában Lousia-val, aki éppen akkor szándékozik bezárni a játékboltját. Louisa elutazik Spanyolországba, és amíg távol van Clara vigyáz papagájára és macskájára, és ha már ott van, akkor felügyeli a boltot is. A tulaj hetekig van távolt Clara pedig kapva-kap az alkalmon, hogy megmentse a boltot. Louisa fia azonban felbukkan a városban, miután megtudja, hogy édesanyja elutazott, és a boltot egy idegenre bízta. Joe egy feszült idegzsába, akinek munkája nagyon húzós Londonban, de mégis szeretne ott lenni, hogy lássa, hogyan halad a bolt, hiszen ez édesanyja egyetlen öröksége. Clara tényleg ért ahhoz, hogy hygge hangulatot teremtsen, és kedvességével és békés természetével lenyugtatja és megváltoztatja a környezetetét. Kedves, szerethető és kellemes olvasmány volt a Hygge szerelem, kifejezetten jó volt arról olvasni, hogy hogyan oldódik fel Joe a lány jelenlétében, és hogyan változik a bolt forgalma Clara új szemléletének hála. Rengeteg részben esett szó a hygge-ről, azaz a dánok boldogságának művészetéről és bár én olvastam már pár könyvet erről, mégis jó volt ilyen "gyakorlati" tanácsokat is látni :) 

Hidasi Judit Végre megérkeztél című könyve igazi téli utazás volt a hófedte Balatonra, és nagyon jó időben talált meg ez a regény. Szeretem Judit történeteit, és olvastam az Újrakezdők-sorozat összes részét (azok is nagyon jók!), és bár ez a regény nem kapcsolódik szorosan a többi négyhez, de mégis a megszokott Balatonfaluban játszódik, de ezúttal az időpont ősz vége, tél eleje. Petra azért érkezik vidékre, hogy nagynénje sünijére vigyázzon, és azért is, mert teljesen kiégett (most látom csak, hogy a január csak a kiégésről szóló könyveket hozott nekem úgy tűnik!) ügyvédi munkájában. Petra megbeszéli a főnökével, hogy tart egy hosszabb szabadságot, és bár elérhető azért, de munkával nem foglalkozik. Helyette bejárja a behavazódott Balatonfalut, és régi gyerekkora / tinikora emlékezetes helyeit. Petra ugyanis itt töltötte a régi nyarakat, amikor is a Sárga nevezetű lángososnál dolgozott nyaranta. Itt ismerte meg volt férjét, itt lett először szerelmes, és itt tanulta meg, hogy milyen is az igazi munka. A Sárgát, és úgy enbloc a Balatonnak ezt a parját veszély fenyegeti, mert be akarják zárni ezt a partszakaszt, hogy valami menő szállodát építsenek. Petra belecsöppen a helyiek szervezkedésébe, hogy megmentsék a partszakaszt. Ennek az akciónak a fő védnöke a helyi állatorvos, akivel Petra is megismerkedik, és aki nagyon szimpatikus számára. Nem árulom el, hogy a mentőakció sikerrel jár-e, de annyit elmondok, hogy a könyv végére Petra rájön, hogy mi is fontos igazán az életében, és jól dönt a nehéz kérdésekben is. Judit regényei mindig fontos témákról szólnak mindennapi emberek tolmácsolásában, úgyhogy ha olvasnál egy téli motiváló és lélekmelegítő gondolatokkal teli regényt, akkor hajrá! 

Abby Jimenez Van ​helyem a világodban? című könyvét már régóta szeretném elolvasni, mert sok jó hallottam az írónőről, és egyáltalán nem csalódtam. Pontosan olyan romantikus regényt kaptam, amit szívesen olvasok. Van benne rengeteg érzelem, szerethető főhősök, egy cuki kisváros, fontos morális döntések. Abby Jimenez nagyon jól ír, és a fontos témákat (családon belüli erőszak, lelki terror, korkülönbség - anyagi különbség, családi konfliktusok) is feszeget a regényben. Rengeteg szeretnivaló karakter kapott helyet, de a legjobban a főhősbe Danielbe szerettem bele. Awwwwww! Hát nem csodálom, hogy Alexis se bírta sokáig, és a szívéhez nőtt a férfi. Persze van itt még bájos, de rosszalkodó kutyus, cuki kecskegida, meg vicces nevű állatok, mint Kevin Bacon a malac. A kisváros nagyon jó helyszínt ad a történetnek, de nyilván a lényeg Alexis és Daniel kapcsolata, amiben rengeteg érzelem van, úgyhogy a romantika rajongóknak ideje megismerkedniük az írónővel (és nekem is a többi regényével!). 


R.J. Palacio Csodácskája (másik címmel Az igazi csoda) elképesztően gyönyörű és megindító történet volt az elfogadásról, a Fehér madár is hasonló kaliberű történet. A Csodácskából megismert Julien (ő Auggie osztálytársa) nagymamájának történetét meséli el képregény alakban, aki a nácik által megszállt Franciaországban élte túl a II. világháborút. A Fehér madár Sara története, akik a nácik elől menekül, és akit a szintén a Julien névre hallgató fiú ment meg attól, hogy elvigyék az iskolából. A történetben Sara Julienék padlásán bújkál, akárcsak Anne Frank, és a lány így éli túl a háborút. Ahhoz képest, hogy képregény a történet rengeteg mindent mesél az emberekről, a barátságról, a gyűlöletről, a zsidóellenességről, a háborúról és a gonoszságról, de arról is, hogy mennyire fontos, hogy segítsünk a másik embernek, és hogy vannak még jó emberek a világban. Fontos történet a Fehér madár, mert nagyon fontos, hogy ne feledkezzünk meg a holokausztról, és ez a könyv emléket állít az összes zsidónak, akit elhurcoltak, és nem élték túl. Sok történelmi tény van a könyv végén a szószedetben, sok magyarázat, ami segít a jobb megértésben. 


A hónap utolsó napján még belekezdtem egy klasszikus elmaradásomba, ez pedig nem más Charlotte Brontë Jane ​Eyre című regénye, amit bevallom először olvasok, de eddig nagyon tetszik :) Majd remélem mesélek róla a februári zárásban. 

Beszerzések: 2 új - 2 használt 



 


A magánkönyvtáramba 4 könyv érkezett, ebből az egyik a várva várt Onyx Storm, amit muszáj volt előrendelnem, de nyilván nem tudtam átvenni a megjelenés napján, mert ezt sem sikerült megugrania a kiadónak / a kereskedőknek. A másik könyv, amit január elején rendeltem az a Kossuth Kiadó akciójában Taylor Swift stílusa könyv, mert nagyon szeretem az énekesnőt, és csodás ez a hatalmas képes kiadás az arany élfestéssel. 

 


Két használt könyvet is beszereztem (mindkettőt Vintedről egész jó áron!), ezzel kb 90%-os a David Attenborough gyűjteményem, még 2 könyve hiányzik, de hátha azokra is rálelek valahol. 

Két könyves cikkem is kikerült az nlc-re ebben a hónapban, ha még nem olvastad őket, akkor hajrá! 




Kövess a Facebookon, és az Instagramon a több tartalomért 👈💗 Csatlakozz a #mutimitolvasol csoportomhoz, és mutasd meg te is, hogy mit olvasol éppen! 

Ezeket is olvasd el

0 komment

Subscribe